Nadeszła wiekopomna chwila – żegnamy się dziś ze starą, choć przecie drugą edycją serwisu DOL, czyli stron WWW Księstwa Draconii, których tradycyjna już nazwa to: Draconia On-Line. Już sama owa nazwa wskazuje, że strony te istnieją w Internecie bardzo długo. Aktualna, a w zasadzie nieco nieaktualna ale wciąż służąca nam witryna to edycja z 2005-go roku! Przetrwała 15 lat, trzykrotnie przeżywając swoją poprzedniczkę która, o ile pamięć nie zawodzi, pojawiła się w sieci w roku 2000 lub nawet nieco wcześniej, zastępując częściowo pierwszą stronę jeszcze wspólną ze Smoczą Kompanią.

Ale dość o starych dziejach! Ruszamy z nową stroną. Uproszczoną ale unowocześnioną. Wstydliwie przyznaję, że również po raz pierwszy zbudowaną w oparciu o ogólnodostępny CMS, a nie system napisany od zera, samodzielnie… Bo też kto ma dziś czas na takie wyzwania? Tak czy tak robimy po nowemu i mam nadzieję że czytającej to (aha… na pewno…) młodzieży się spodoba!

Do widzenia Draconio On-Line 2005! Witamy Draconię On-Line 2020!

A dlaczego 2020, skoro ten wpis i publikacja nastąpiły w 2021 roku w lutym? Ano dlatego, że strona gotowa jest już od zeszłego roku i tylko mamy opóźnienie w publikacji. No i DOL 2020 brzmi jakoś lepiej, niż DOL 2021…

P.S. Nasze dawne strony są wciąż dostępne, jeśli tylko masz ochotę pooglądać coś sprzed tak wielu lat. Pierwsza wersja DOL z 2000 (czy trochę wcześniej) jest tu:

old.draconia.pl *

Ta z którą się dziś żegnamy z czasem trafi pod adres:

2005.draconia.pl

(ale to grubszy temat, bo… stara baza, stare skrypty itp.)

* – weźcie pod uwagę jak stara jest ta witryna i wybaczcie jeśli coś na niej już nie do końca działa…


Kanclerz Wszebora Księcia Draconii
Signifer Dejris Osterski
(w miejscu)