Draconia On-Line

Współpraca z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej

Muzeum Zeimi Sochaczewskiej..

Od kwietnia 2006 roku, nasze Księstwo rozpoczęło współpracę z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Jako że Muzeum aktywnie wspiera inicjatywy związane z historią i jej odtwarzaniem na terenie Sochaczewa, za namową pana Macieja Wojewody, Dyrektora Muzeum, zdecydowaliśmy podjąć wspólne działania i skorzystać zaoferowanej pomocy by jeszcze skuteczniej zainteresowania nasze zgłębiać a przy tym i co pożytecznego dla społeczności lokalnej uczynić.

Współpraca nasza zasadza się na udostępnieniu nam przez Muzeum miejsca do naszych cotygodniowych treningów, które teraz odbywają się regularnie (zazwyczaj) w niedziele w komfortowych warunkach brukowanego podwórca Muzeum, goszczącego też bojowo nastrajającą ekspozycję armat i sprzętu pancernego. Poza tym, mamy też w zabytkowych podziemiach Muzeum salkę służącą nam za miejsce spotkań oraz przechowalnię sprzętu treningowego.

My ze swej strony wspieramy Muzeum w jego inicjatywach leżących w spektrum naszych zainteresowań, np. otwarciu wystaw archeologicznych bądź imprezach pokrewnych. Pod egidą Muzeum bierzemy też udział - w naszej XIII-wiecznej skórze - w dorocznych czerwcowych Dniach Sochaczewa, na których przypominamy zarówno miejscowym, jak i turystom o początkach historii miasta.

Oto kilka relacji z naszych działań na terenie Sochaczewa.Polski English